У ліцеї 157 відбулася непересічна подія: міжнародний проєкт у співпраці з Demokratieverliebt e.V. та Volkshochschule Heidekreis gGmbH з Німеччини
Інтегрований курс онлайн – уроків німецької мови за участю учителя Тімо Альбесгаузена, представника Demokratieverliebt e.V. відкриває нові горизонти для наших ліцеїстів. Це не лише розвиток мовних навичок, а й можливість формувати лідерську позицію, виховувати культуру співпраці та дипломатії.
Би́тва на Си́ніх Во́дах — напівлегендарна битва між литовсько-руським та татарськими військами, що відбулася 1362 року на річці Сині Води. Литовсько-руські сили очолював великий князь литовський і руський Ольгерд, а татарські — подільські еміри Хаджибей, Кутлугбей і князь Дмитро. Точна дата і місце бою невідомі. Ймовірно, відбулася 24 вересня — 25 грудня на річці Сині Води, притоці Південного Бугу, в районі села Торговиця на Кіровоградщині. В ході бою литовсько-руські війська розбили татар. Завдяки перемозі Ольгерд розширив володіння Великого князівства Литовського далеко на південь. Ця перемога підірвала могутність Золотої Орди і поклала початок звільненню Русі від сплати данини татарській Орді.
Інтегрований урок предметів мистецтва та історії України “Видатні діячі освіти і науки”.
Інтегровані проєкти підготували учні-ліцеїсти одинадцятого класу економічного профілю та профілю суспільних комунікацій і правознавства.
Вагомий пласт української культури та історії має знати кожен, хто проживає на українській землі. І саме освіта є тією рушійною силою, що здатна донести та занурити у дослідження своїх витоків свідоме громадянське суспільство.
Важливою складовою освіти є школа. Дослідження учнями своїх витоків та формування громадянської свідомості у старших класах профільної школи має інтегрований характер навчання. Саме у свободі вибору, вмінню працювати в команді, аналізувати архівні документи, літературу, досліджувати першовитоки, свій рід, спілкуватися із науковцями, письменниками, учителями, використовуючи сучасні засоби навчання, старшокласники формують громадянську навичку.
Проектна діяльність розвиває мотивацію в учнів до навчання. Гнучкість системи, реалізована у закладі освіти, дозволяє інтергрувати предмети та дозволяє учням створювати навчальні, творчі кейси, що допомагають не лише запам’ятовувати славетні події, імена та діяльність українських особистостей, але й виховувати в молодого покоління повагу до своєї ідентичності, надбань українського народу. Пишаємося нашими учнями!
Проектна діяльність відбувається в рамках дослідно- експериментальної діяльності закладу в рамках проекту «Лідерство, засноване на цінностях» у співпраці із БО БФ «Незламний дух України».
22 січня 2024 року, в Україні відзначають одне з найважливіших державних свят, роль якого в історії країни важко переоцінити, – День Соборності України.
Офіційно святкувати День соборності почали лише у 1999 році після указу президента Леоніда Кучми. Щорічно в цей день відзначають важливу історичну подію, що відбулася в 1919 році – проголошення Акту злуки Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки. Також, цього дня згадують підписання Четвертого Універсалу Центральної Ради. Це сталося роком раніше – 22 січня 1918 року. Цим документом проголошувалася повна незалежність УНР.
Оскільки це свято пов’язане з процесом об’єднання українських земель, заходи, що проводяться 22 січня, покликані відобразити саме його. Мабуть, найбільш знаковий з таких відбувся в 1990 році і отримав назву «Живий ланцюг». Тоді люди вишикувалися «ланцюгом» від Києва до Львова та Івано-Франківська. За різними оцінками, участь у такій акції взяли до трьох мільйонів людей.
День Соборності України – день, який символізує єдність земель України. Це одне з найважливіших свят нашої країни, яке підкреслює, що ми всі – це один народ і ніякі рубежі не зможуть нас розділити. Сьогодні кожен захищає своє майбутнє, майбутнє наших дітей, наші цінності, нашу Конституцію, наше життя, нашу землю! Ми віримо в нашу Україну, в її людей, її дух, її волю! Шана кожному захиснику державності за можливість бути на своїй землі!
Україна була, є, буде!
З Україною в серці!
Інтегрований урок предметів мистецтва, української літератури та історії.
Інтегрований проєкт підготувала ліцеїстки одинадцятого класу профілю суспільних комунікацій і правознавства.